Tipy & rady

Co nesmí chybět v obývacím pokoji

Obývací pokoj je část domu nebo bytu, která je určená k trávení společných chvil a odpočinku. V obývacím pokoji přijímáte většinu návštěv a také se v něm odehrávají důležité životní okamžiky vašich blízkých (Vánoce, oslavy narozenin). Obývací pokoj má za úkol dýchat na ostatní pohodovou atmosférou, klidem a pohodou. Je to místo, kde nejvíce pocítíte, že je to váš vysněný „domov“. Kromě těchto vlastností, musíte však při zařizování obývacího pokoje myslet na jeho praktickou a funkční stránku.

Sedací souprava

Sedací souprava nebo pohovka je dominantou celého obýváku. Pokud máte možnost, nebojte si pořídit velkou pohodlnou sedací soupravu, jakou je například sedačka malaga. Při výběru sedačky zohledněte, zda máte malé děti nebo často přijímáte návštěvy. Rozkládací sedačky jsou skvělou variantou noclehu pro hosty nebo do malých bytů. Stylové sedací soupravy seženete v mnoha barevných provedeních, v různých stylech a z různých materiálů. Záleží jen na vašem vkusu a potřebách, která sedací souprava padne do oka právě vám.

Nábytek

Moderní nábytek do obývacího pokoje se většinou skládá z malých skříněk na zdi, komody a skříňkou se šuplíky pod televizi. Pokud nemáte moc místa a bojujete s úložným prostorem, vyhněte se skříňkám se skleněnou vitrínou nebo bez dvířek. Každý kousek úložného prostoru se počítá. Pokud vás malý prostor netrápí, jsou skleněné vitríny ideálním místem k výstavě vašich fotografií nebo suvenýrů z dovolené.

Různé doplňky

Police, regály, poličky jsou drobnosti, které vám pomohou vytvořit moderní obývák s nádechem tepla, které umí dáte jen pravý domov. Na policích vystavte fotografie, koláže výtvorů vašich dětí nebo vnoučat, získaná ocenění za zásluhy, dárky, které pro vás mají citovou hodnotu – vše, co je vám blízké a chcete mít na očích každý den.