Ostatní

Hubnutí přes zimní období? Držte se těchto pravidel

Udržení dosavadní váhy, popřípadě zhubnutí přebytečných kil, je snem mnoha osob. Pokud jsme totiž spokojeni se svou tělesnou konstitucí, zvyšuje se také naše sebevědomí a my se celkově cítíme lépe. Pokud jste se chtěli pustit do hubnutí přes zimní období, nezoufejte, nejedná se o nesplnitelný úkol.

Tělesné dispozice

Každý z nás dostal do vínku určité tělesné dispozice a je jen na nás, jak se svým tělem budeme nakládat. Klíčovou je v tomto směru vždy strava a pohyb, ale tyto dva pilíře doplňují i další složky, jako je psychická pohoda, dostatek spánku či pitný režim. Nezapomínejte na to, že jste vždy to, co jíte a své zdraví i tělesný vzhled můžete náležitě ovlivnit.

Jak na tom jsme?

Ještě než se pustíte do hubnutí, měli byste si ujasnit, jak na tom tělesně jste. K tomu vám skvěle poslouží BMI kalkulačka online, díky které zjistíte svou ideální váhu, popřípadě do které váhové kategorie nyní spadáte. Stačí vždy vyplnit své pohlaví, váhu a výšku. Výsledek se vám ukáže ihned.

Pravidla

Pro hubnutí přes zimu platí některá pravidla. Myslete především na svůj jídelníček a nenechte se příliš zviklat vánočními svátky. Dopřejte si tradiční cukroví a pokrmy, ale snažte se nepřejídat. Myslete i přes zimu na pravidelný pohyb, například pravidelné procházky. Nesmírně důležitý je přes zimní období především kvalitní spánek a dostatek odpočinku. Nezapomínejte ani na pitný režim, který můžete během zimního období doplňovat o bylinné čaje, ovocné či zelené.

Keto dieta

Pokud hledáte osvědčenou dietu, který využívá přirozeného stavu organismu, vyzkoušejte keto dietu či dietu proteinovou. Díky tomu, že využívá přirozeného stavu ketózy, s ní jde hubnutí jedna radost.