Tipy & rady

Jak monitorovat zvířata nebo chránit majetek?

Všichni o ní mluví. Malá, na první pohled úplně nenápadná krabička, která však zmůže daleko, ale daleko víc věcí. Fotopast, na první pohled krabička, která podle mnohých slouží jen pro hraní nebo pro sledování okolí a zvířat, má spoustu dalších možností, jak ji využít. Někteří ji používají pro kontrolu zvířat v domácnosti, co celý den dělají a zda neničí vše okolo sebe. Někdo jí může použít například pro ochranu svého majetku a nemovitostí. Jednoduše, bez různě náročných investic.

Ochrana majetku je důležitá

Přemýšlíte nad tím, co všechno vám může pomoci při ochraně vašeho majetku? Drahé bezpečnostní systémy a kamery mohou být jistým pomocníkem, ale ne každý má několik tisíc na pořízení všeho. Možným řešením je také zabezpečení v podobě bezpečnostního zámku, řetízku, lepšího kukátka nebo druhého zámku. Když však chcete přesně vědět, kdo se v okolí vašeho domu potlouká, pak je nejlepší vyzkoušet funkci fotopasti. Malá krabička jde velmi dobře schovat, takže jí můžete umně naaranžovat do křoví nebo v okolí skalky a nikdo neuvidí, o co ve skutečnosti jde. Jakmile se v její blízkosti objeví pohyb, začne snímat a vy poté uvidíte kvalitní fotografie, které vám dají jasnou zprávu o tom, kdo se v okolí domu pohybuje.

Monitorování zvířat

Milovníci zvířat a lesa obecně rádi sledují, jaký zvířata se okolo pohybují. Můžete díky malé krabičce přesně vědět, jaká zvířata chodí k potoku pít, v zimě zase můžete mít přehled o tom, jaká zvířata chodí ke krmelci, co mají rádi a hlavně v kolik se vracejí. Díky tomu přesně víte, v kolik a jaké jídlo máte do krmelce dávat. Můžete tak s přesným přehledem jít pozorovat zvířata a nemuset čekat dlouhé hodiny, kdy se v lese vůbec nic neděje. Jakmile přístroj zaznamená tepelný pohyb, začne snímat a vy tak získáte vskutku kvalitní fotografie jednotlivých zvířat.