Ostatní

Jakou fotopast vybrat? Vyzkoušejte pár tipů!

Máte před sebou výběr malé a tak trochu zázračné krabičky, která má spoustu funkcí a možností? Jak ji můžete v běžném životě využívat? Jednoduchá a na první pohled nenápadná, ale umí vždy překvapit tím, co všechno zvládne a kde všude je možno takovou fotopast použít. Co vůbec taková krabička umí? A ve chvíli, kdy si ji hodláte pořídit, jak ji vlastně vybírat a podle čeho? Co všechno vám může pomoci zvládnout a kde může zasáhnout? O jaký přístroj jde? Před samotnou koupí je dobré myslet na spoustu věcí. Na co například?

Když si potřebujete pořídit malý přístroj

Jde v podstatě o malou krabičku, která je určená pro denní i noční záznam a to jak fotografický záznam, tak i videozáznam, podle toho, jakou funkcí jednotlivé přístroje disponují. Aktivují se za pomoci PIR čidla a to vždy ve chvíli, kdy zaznamená ve svém zorném poli pohyb a to lidský nebo zvířecí. Můžeme také říci, že jde o tepelný pohyb. Nebude snímat pohyb listí a podobně.

Neviditelný noční přísvit

Jestliže se chcete na služby této krabičky spolehnout také v noci, je nutno myslet na přísvit. Najdete zde kousky, které mají přísvit neviditelný pro lidské oko. Některé však v noci viditelně svítí, ty není dobré používat pro ochranu vlastního majetku.

Přenos snímků mobilem či e-mailem

Poslední modely fotopasti jsou vybaveny GSM bránou, která pomáhá přenést fotografie rovnou na mobilní telefon jako MMS nebo na e-mail. Potřebujete-li informace, co se děje okolo domu nebo objektu, kde máte tyto přístroje, pak můžete využít tuto službu. Vždy vás to však bude něco stát.

Kvalita snímků a videí

Důležité je také to, jaký má přístroj displej nebo jaké má ovládání či jaká je kvalita videí a snímků. Vybírejte podle toho, jakou kvalitu potřebujete. Při ochraně majetku je důležité mít kvalitní snímky, podobně jako třeba při pozorování zvěře.