Ostatní

Jaký stojan je nejlepší pro začínajícího malíře?

Začínající malíři si mohou vybírat z celé řady pomůcek za zajímavé ceny. Jaký si ale vybrat stojan? Na to vám odpovíme v tomto článku.

S malováním může začít opravdu každý. Vstupní požadavky přitom nejsou vůbec vysoké. Jestliže ale chcete vykročit pravou nohou, pak byste si měli už na začátku pořídit kvalitní malířský stojan.

Začínáme s malováním

Jaký malířský stojan si ale vybrat? Máte hned několik možností. Jestliže to myslíte s malováním vážně, pak je nejlepší volbou malířský stojan ateliérový. Vzhledem k jeho ceně a dalším parametrům je ale lepší počkat, než se opravdu naučíte malovat. Další možností je pak polní stojan. Stojan s dobrou konstrukcí a vlastnostmi přizpůsobenými pro malování ve venkovních podmínkách. Zřejmě nejlepší investicí ale na začátku bude stolní stojan

Stolní malířské stojany jsou totiž kompaktní a umožní vám ponořit se do tajů malování bez nutnosti investovat velké sumy. Jsou malé, praktické a můžete je tak velice snadno skladovat. Například ve skříni nebo v rohu místnosti, kde nezaberou zbytečně moc místa. Díky své kompaktní jsou tak vhodné nejen pro děti, ale také pro dospělé. Zkrátka pro všechny, kteří chtějí začít tvořit svoje první umělecká díla.

Malé rozměry

Jelikož stolní malířské stojany pořídíte za poměrně nízkou cenu, jedná se o skvělý vstupní bod pro všechny nové malíře. Možností, ze kterých můžete vybírat, je i přes nízkou cenu přesto dostatek. Pro dekorativní účely nejlépe poslouží trojnožka. K dispozici je ale i celá řada jiných konstrukcí stojanů o různých velikostech.

Mějte ale na paměti, že stolní stojany nejsou tak velké, jak by se na první pohled mohlo zdát. To sice přináší výhody spojené například se skladováním, jestliže ale budete chtít malovat větší obrazy, pak budete mít problém. Na stolním stojanu totiž namalujete obraz o maximální výšce 70 cm. Šířka sice prakticky není omezena, i tak na to ale předem myslete. Abyste nebyli zbytečně zklamaní.