Tipy & rady

K dekoraci i ochraně

Některé ploty slouží pouze jako dekorativní doplněk, od jiných očekáváte ochranu soukromí či před vniknutím nezvaných návštěvníků. Pro některé je samozřejmost, že bude jejich plot plnit funkci ochrannou i okrasnou. Pro takové případy jsou tu betonové ploty. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního betonu, který zajistí plotu dlouhou životnost, odolnost vůči veškerým vnějším vlivům a také bezúdržbovost, která je pro většinu lidí dnes klíčová. Kdo by se chtěl stále dokola věnovat plotu, natírat ho, brousit nebo vyměňovat plaňky?

Na venkov i do města

Betonové oplocení propůjčí také zcela nový vzhled vašemu domu, výšku plotu si můžete zvolit podle vlastního uvážení. Do vsi se hodí spíš nižší typ oplocení, zejména před domem, ve městech nejsou výjimkou vyšší ploty i před domem, které perfektně zajistí vaše soukromí. O okrasný vzhled také nemusíte mít obavy, betonové ploty lze vybírat s atraktivními dekory a také v různých barvách. Velmi populární jsou oboustranné betonové ploty, které nabídnou svým majitelům dekorativní vzhled z obou stran. Rozhodnete-li se pro jednostranně dekorovaný plot, můžete vybírat motiv štípaného kamene, cihliček a dalších vzorů. Co se týká barev, mezi nejpopulárnější patří základní šedá, písková nebo antracitová.

Nemusíte se bát ani nejrůznějších kombinací, betonový plot je složen z jednotlivých plotových dílců, které lze libovolně skládat na sebe podle potřeby. Pokud se vám pouze betonový plot zdá příliš jednotvárný, můžete jej snadno oživit pomocí dřevěných latí. Můžete je umístit mezi plotové dílce nebo jako zakončení betonového plotu. Neváhejte a vybírejte motiv a barvu, které vás nejvíce osloví, a nechte si kolem vašeho domu postavit kvalitní, okrasný a zároveň praktický plot, který bezpečně ochrání vaše soukromí.