Ostatní

Když se chcete vrhnout na tapetování

Tapety si většinou do svého interiéru vybírají lidé kreativní, kteří se nebojí trochy práce a které nebaví uklízet po malování. Rozhodli jste se taky pro tapetu? Už víte, kde začít s přípravami?

Krok 1: Vybíráme

Ze všeho nejdřív budete potřebovat vybrat vhodnou tapetu. K tomu vám skvěle poslouží internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, najdete tu tapety s romantickými zámeckými vzory, tapety s rustikálními severskými dekory, tapety imitující přírodní materiály a také fototapety. Ty jsou nejoblíbenější hlavně v obývacích pokojích, ve kterých se může každý vyjádřit po svém a má na to dostatek prostoru. Někdo dává přednost abstraktnímu motivu, jiný si obývací pokoj nedokáže představit bez Eiffelovky za pohovkou, další zase miluje pohled do vesmíru, který mu zprostředkuje luxusní obrazová tapeta. Ať už jste zatíženi na přírodní scenérie či městská panoramata, zvířata či automobily, na Tapeta-dekorace.cz si určitě vyberete.

Krok 2: Připravujeme

Čekají-li na vás doma už role s vybranou tapetou, není čas ztrácet čas, vykasejte si rukávy a pojďme se na to společně vrhnout. Nejprve si důkladně prohlédněte plochu, na kterou chcete tapetu lepit. Je rovná, hladká, čistá a suchá? Potom je připravená pro lepení tapety. Záleží na tom, z jakého materiálu je vámi vybraná tapeta vyrobena.

Krok 3: A jde se na věc

Papírovou tapetu budete muset natřít lepidlem a potom tisknout na zeď, vliesové tapety se lepí mnohem lépe, protože lepidlo se nanáší na zeď a tapetu necháváte suchou. Tapetujte vždy z kraje místnosti či obrazu v případě fototapety, začínejte nahoře a postupujte směrem dolů. Je-li pás tapety delší než vaše zeď, nevadí, nejprve jej nalepte a teprve potom odstřihněte přebývající kousek. Každý pruh pečlivě uhlaďte, během lepení se pod tapetu dostávají vzduchové bublinky, které by mohly způsobit odchlipování tapety od podkladu a navíc vypadají dost nevzhledně. Postup opakujte s každým dalším pruhem tapety, až vytapetujete celou stěnu, nebo nalepíte všechny části fototapety. Výsledkem bude příjemný a útulný interiér.