Ostatní

Kvalitní a čerstvou mletou kávu dnes pořídíte i online

Pijete instantní kávu? Stále více lidí se od ní odvrací a dává přednost kvalitní čerstvě upražené a mleté kávě. Kávu pije většina lidí, někteří si jí dávají během svých chvilek pohody, jiní ji používají jako zdroj energie pro práci. Pokud si ani vy nedokážete představit den bez kávy, zajisté už máte nějakou, která vám obzvláště chutná. Každý den se najde velké množství lidí, kteří změní svůj šálek instantní kávy za šálek pražené mleté kávy. Stačí poznat rozdíl a možná změníte tento zvyk i vy.

Proč vybrat mletou kávu?

Instantní káva je v podstatě uvařená káva, která je za pomoci tepla nebo mrazu zbavena vlhkosti. Vznikne prášek nebo granulát, který si následně kupujete a stačí ho zajít horkou vodou. Jde o výrobek určený pro hektickou dobu. Pokud už jste ochutnali mletou kávu, tak zajisté víte, že je nejlepší káva z pražírny. Je to jednoduše tím, že je čerstvá, zachová si v sobě všechny oleje, které jsou plné vitamínů, minerálů a antioxidantů. V instantní kávě je najdete také, ale v menším množství. Instantní káva také obsahuje výrazně méně kofeinu. Pokud potřebujete nakopnout, mletá káva to udělá nejlépe.

Mletá káva se nakupuje v pražírně, Dnes už najdeme pražírny v mnoha městech, ale pokud žádnou ve své blízkosti nemáte, ideální volbou je pražírna kávy Ebenica, kterou najdete na webu ebenica.cz. Nabízí vám online výběr čerstvě upražené kávy, kterou si jen umelete a následně si jí můžete vychutnat. Káva je v široké nabídce a vyplatí se trochu experimentovat a ochutnat kávu z různých cizích krajů. Už jste ochutnali například kávu z Kolumbie, Etiopie nebo Kuby? Pokud ne, je nejvyšší čas to napravit.

Někteří lidé si myslí, že pro její přípravu musí nakupovat drahé kávovary, ale není to tak. Ve skutečnosti vám stačí mlýnek na kávu a moka konvička, překapávač nebo třeba french press. Příprava trvá jen o pár minut déle než u instantní kávy, ale za ten výsledek to rozhodně stojí. Kávu nezapomeňte správně skladovat a konzumovat včas, aby si zachovala všechny důležité látky a svou výjimečnou chuť.