Ostatní

Litá kola změní váš vůz k nepoznání

Většina motoristů se snaží o to, aby jejich vůz vypadal k světu, jezdí s ním do myčky, opravují drobné škrábance a snaží se ho v rámci možností vylepšovat. U některých řidičů končí veškerá snaha u zavěšení vonného stromečku na zrcátko, ale pokud vám na vašem voze skutečně záleží, dopřejte mu trochu větší změnu image a sice pomocí litých kol. Litá kola vypadají krásně na každém autě, novém i starém. Mají krásný design a již na první pohled každého zaujmou. Litá kola lze pořídit v široké škále designů, velikostí i barevných provedení. Nejde však jen o vzhled, jak si někteří myslí, tato kola dokáží výrazně zlepšit i jízdní vlastnosti. Níže si povíme, proč by měly být litá kola samozřejmostí.

Proč investovat do litých kol?

Pro litá kola se používá mnoho výrazů, od alu kol až po elektrony. Jde o kola vyrobená ze slitin hliníku a hořčíku, případně dalších kovů. Vyznačují se vysokou pevností a zároveň lehkostí. Lehkost je znatelná pro vaší spotřebu, s lehčími koly utratíte méně peněz za palivo. Zajistí vám také podstatně lepší akceleraci a jelikož jsou velmi odolná proti mechanickému poškození, nemusíte se u větších hrbolů bát, že by se kola hned ohnula nebo poškodila.

Plechové disky nejsou pěkné na pohled a tak si na ně řidiči pořizují plastové poklice, litá kola jsou však krásná na pohled a poklice zde pořizovat nemusíte. Litá kola se snadno udržují a materiál nekoroduje. Velkou výhodou je jejich schopnost odvádět teplo od brzd a samotných pneumatik, může za to jak materiál, tak i design, který se obvykle pyšní většími výřezy. Investice do alu kol se tedy rozhodně vyplatí. Jejich cena není nikterak závratná, jak by se někteří mohli domnívat, můžete si pořídit samostatná litá kola nebo i celé komplety za příjemné ceny, stačí se obrátit na specializovaný eshop aaaalu.cz, kde si můžete prostřednictvím konfigurátoru během chvilky najít vhodná litá kola pro svůj vůz.