Ostatní

Nejčastější otázky k DSL a ADSL internetu

Internet, mnoho lidí pouze zajímá, jestli jsou k němu připojení, ale například nevědí, jaký druh internetu používají a jaký je pro ně nejlepší. V domácnosti je nejčastějším typem pevný internet, neboli také DLS internet. Je to internet, který k vám vede přes kabel, který je zapojený do modemu. Z modemu se následně šíří WiFi signál, přes který se připojujete. Tento internet je z hlediska kvality nejlepší, je stabilní, nemají na něj vliv povětrnostní podmínky a chrání vaše data. U mobilního internetu jste možná zvyklí, že vyčerpáte brzy svá data, u DSL internetu máte data neomezená, takže je nikdy nevyčerpáte. Pokud se rádi koukáte na filmy nebo seriály online, hrajete online hry nebo často stahujete, tak je pro vás DSL internet nejlepší volbou.

Jak se DSL iternet dělí?

DSL internet je vedený přes telefonické vedení a různé typy tohoto internetu se dělí podle svého dosahu, frekvenčního pásma a maximální dosažitelné rychlosti. Hlavními dvěma variantami jsou ADSL a VDSL internet. ADSL je asymetrickým připojením.U tohoto typu připojení je vyšší rychlost stahování dat než odesílání dat. Mnoha lidem tento typ připojení vyhovuje. U VDSL internetu je to zase symetrické a tento druh připojení ocení nejvíce ti, kteří hodně streamují.

Pokud máte o DSL připojení zájem, je vám k dispozici velké množství poskytovatelů. Vybírat si můžete od malých lokálních poskytovatelů nebo od největších poskytovatelů na trhu, mezi které patří i o2 internet. Malí poskytovatelé obvykle dokáží nabídnout větší péči o klienta a zákaznický servis. Velcí poskytovatelé zase tlačí na výhodnější služby a balíčky služeb, které často zahrnují i volání a internetovou televizi. Před výběrem poskytovatele je vždy dobré si udělat srovnání, abyste vybrali tu nejlepší volbu. Zabere vám to jen chvíli a byla by škoda nemít ty nejlepší výhody, které můžete mít.