Hobby

Pojištění majetku a odpovědnosti si může dovolit kdokoliv

V současné době již pojištění rozhodně neznamená přepych. Je to především volba rozumu, která nás může v budoucnu ochránit před nenadálými situacemi. Jsou to situace, které v životě jen těžko ovlivníme, ať už se jedná o přírodní katastrofy, škody způsobené vandalismem nebo odcizení majetku. Pojištění nám zkrátka zajistí klidnější spánek s vědomím, že v případě pojistné události nezůstaneme bez prostředků.

Rozsah pojištění je rozhodující

Na trhu existuje velké množství pojistných produktů a není jednoduché se jimi prokousat. Většina pojišťoven se však dnes již snaží nastavit srozumitelné podmínky, a tak je zejména na nás, abychom si jednotlivé nabídky porovnali a rozhodli se pro tu, která bude nejlépe vyhovovat našim potřebám. Podíváme-li se namátkou třeba na produkt Bezpečný domov, který nabízí ERGO pojišťovna, tak lze pojistit v zásadě několik typů nemovitostí. Jsou to:

  • Rodinné domy a byty v osobním vlastnictví
  • Domácnosti (trvale obydlené i rekreační)
  • Budovy a byty ve výstavbě

Ve všech případech je v základní nabídce zahrnuto široké spektrum přírodních katastrof, jako jsou záplavy, požár, úder blesku, vichřice, krupobití, tíha sněhu, sesuv půdy, pád stromů nebo stožárů elektrického vedení a další. Kromě toho také výbuch, rázová vlna nebo situace jako vystoupání vody z kanalizace či podpětí nebo přepětí v síti, které může poškodit elektrické spotřebiče. Pojištění zahrnuje také vandalismus.

Kalkulací ceny získáte představu o výhodnosti pojistky

Kromě výše uvedených objektů si lze pojistit také objekty, které souvisejí s výkonem vašeho povolání. Může to být třeba vybavení vaší kanceláře nebo ordinace. S představou o ceně vám pomůže kalkulačka pojištění Bezpečný domov, kde si uděláte celkový obrázek o tom, kolik vás pojistka bude stát. Na základě toho si můžete porovnat ostatní konkurenční produkty a rozhodnout se dle svých preferencí.