Ostatní

Pracovní pohovory jsou rozhodující při výběru uchazečů. Co na nich rozhodně nedělat?

I když se považujete za chytrého a sebevědomého člověka, můžete při pohovoru zapůsobit jako naprostý hlupák nebo „troska“. Pokud chodíte z jednoho pohovoru na druhý a všude vás odmítají, i když máte na uvedené nabídky práce přesnou kvalifikaci, na vině mohou být chyby, kterých se dopouštíte na právě na pracovních pohovorech.

Nestěžujte si na svého předchozího zaměstnavatele

Bez ohledu na to, jak velké opovržení cítíte ke svému bývalému šéfovi nebo předchozí společnosti, nezmiňujte to na pracovním pohovoru. Udržte všechny negativní pocity vůči vašemu současnému zaměstnavateli v sobě.

Nechoďte na pohovor s velkým předstihem

Je jasné, že na pohovor musíte přijít včas. Ovšem i příliš brzký příchod může být rušivý. Ukažte, že máte skvělé dovednosti v oblasti řízení času tím, že dorazíte přesně o 5 minut dříve – ideální množství včas, které vás ochrání před zpožděním.

Ptejte se

Otázky jsou známkou angažovanosti a zájmu. Proto, pokud máte o práci vůbec zájem, musíte se ptát. Není žádným překvapením, že se vás zeptají: „Máte na mě nějaké otázky? Na to lze odpovědět pouze jedním způsobem: „Ano“. I když jste si o práce Ústí nad Labem zjistili vše, jistě existuje mnoho dalších věcí, které chete o pracovní pozici vědět.

Nenadávejte při pohovoru

Když bude náborář nebo manažer používat vulgární výrazy či nadávat, vy se tomu vyhněte. Na pohovoru jsou sprosté výrazy neprofesionální a rozhodně na něj nepatří.

Jak najít práci, kde mě na pohovor pozvou?

Nejeefektivnější možností, jak si hledat práci je využití pracovních webů, o tom není pochyb. Mezi spolehlivé, kde jsou pracovní nabídky pravidelně aktualizované, patří cz.jobimi.com. S pomocí jednoduchého filtru zjistíte během okamžiku většinu volných pracovních ve vašem okolí.