Ostatní

Při výběru pánské peněženky se neunáhlete

Patříte mezi muže, kteří dbají na svou image a potrpíte si na kvalitní věci? Pánové často nemají takový cit, jako ženy, sladit veškeré detaily svého outfitu. Peněženka nebo pouzdro na doklady bývají často muži opomíjené, proto svého nákupu později často litují. Častým důvodem je nepraktičnost peněženky. Na co se tedy při výběru peněženky zaměřit?

Kam s drobnými?

Pokud nepreferujete drobné peníze, je pro vás vhodnější tzv. dolarovka, i když některé jsou opatřené přihrádkou na drobné. Menší počet drobných lze nosit po kapsách, navzdory tomu si nákup dolarovky dobře promyslete.

Zapínání je důležité

Důležitým faktorem při výběru peněženky je její zapínání. Některé nemají zapínání žádné, což urychluje usnadňuje přístup do peněženky. Některé peněženky mají zapínání na zip,který zabrání rozkutálení peněz po obchodě v nejméně vhodnou chvíli nebo po tašce či kapsách. Zip se však také může rozbít, pokud budete peněženku přeplňovat drobnými či platebními nebo členskými kartami. Značkové peněženky jsou zpravidla opatřené zipem, který nápor vydrží.

Vlastníte velké množství karet?

Platební a členské karty k 21.století neodmyslitelně patří, ovšem někteří jedinci, muže nevyjímaje, jich vlastní mnoho. Při výběru peněženky na to pamatujte a ujistěte se, že vám bude počet přihrádek opravdu stačit. Peněženka pánská kožená jich mívá několik, pokud však počet přihrádek nestačí, je efektivnější, pořídit si pouzdro na platební karty. Větší množství karet vytvoří z vaší peněženky nevzhlednou bouli a při hledání karty, kterou zrovná potřebujete začnete zmatkovat, protože ji nebudete moci nalézt.

Jakou barvu?

Pokud patříte mezi výše postavené jedince, opravdu nevypadá dobře, když na pracovním obědě vytáhnete z kapsy kvalitního obleku peněženku v křiklavých barvách. Na obchodní jednání se hodí spíše konzervativní barvy – černá, hnědí nebo bílá. Výjimku tvoří lidé s kreativním povoláním. Křiklavé barvy se hodí k běžnému životu.