Ostatní

Zátěžové koberce jsou oblíbenou podlahovou krytinou komerčních prostor

Mezi velice oblíbenou podlahovou krytinu se řadí zátěžové koberce, které se stávají významnou podlahovou krytinou mnoha komerčních prostor. A proč tomu tak je?

Koberec se značnou odolností a dlouhou životností

Mezi charakteristické vlastnosti zátěžových koberců patří primárně vysoká odolnost a dlouhá životnost. Zátěžové koberce skvěle dokáží odolávat opotřebení a vysoké zátěži. Dobře odolají chůzi velkého množství lidí, přejíždění kolečkové židle a další zátěži. Kromě jiného je jejich charakteristickou vlastností také snadná údržba.

Podle odolnosti se zátěžové koberce dělí tzv. zátěžových tříd, které určují vhodnost jejich použití. Pro obytné prostory postačí polozátěžové koberce s třídou 21-23. Do komerčních prostor a kanceláří jsou pak určené vysokozátěžové koberce s třídou kolem 31 a výše. Nejodolnější zátěžové koberce pak označuje zátěžová třída 41 a vyšší, jež nachází uplatnění v obchodních centech a jiných vysoce zatěžovaných prostorech.

Koberec pro veřejné a komerční prostory

Zátěžové koberce nachází využití v širokém spektru veřejných a komerčních prostor. Ale i všude tam, kde je potřeba zajistit odolnou podlahu. Primárně se uplatňují především v restauracích, kancelářích, hotelech, úřadech, vstupních halách apod. Kromě jejich odolnosti a životnosti je pro ně totiž charakteristický také elegantní vzhled, takže působí dostatečně reprezentativně. Vybrat si je lze v mnoha barvách a vzorech.

Jak vybrat zátěžový koberec?

V rámci výběru zátěžového koberce je třeba se zaměřit zejména na zátěžovou třídu koberce s ohledem na to, kam chcete zátěžový koberec umístit. Kromě toho je také třeba vybrat vhodné barevné provedení či vzor. Barva nebo vzor koberce je vhodné vybírat tak, aby vše ladilo s celkovým interiérem prostoru. Při výběru je potřeba myslet i na cenu. Levné zátěžové koberce najdete například e-shopu a kamenných prodejnách Koberce BRENO.