Ostatní

Fotopast – k čemu vlastně slouží?

Jednoduché přístroje, do kterých by málokdo řekl, co ve skutečnosti všechno dovedou. Když potřebujete ohlídat objekt, vchodové dveře domu, chalupu, na kterou v zimě moc nejezdíte nebo chcete mít pod kontrolou svého zvířecího mazlíčka či zvířectvo v lese, okolo krmelce či v blízkosti posedu, je tím pravým. Jak využijete hlavní funkci tohoto přístroje, to už bude zcela na vás. Stačí jen pořídit si jí a následně můžete hlídat, sledovat nebo monitorovat co se kde děje. Je to poměrně jednoduché.

K čemu slouží tato krabička?

Když se řekne fotopast, každý si představí něco úplně jiného. Jde však o automatické digitální zařízení, které pořizuje statické snímky nebo videa, záleží na tom, co umí zrovna váš přístroj. Vše je možno pořídit nejen za denního světla, ale také během noci. Jak se spouští jednotlivé snímky? Jednoduše. Přístroj má v sobě PIR čidlo, které zareaguje v okamžiku, kdy zaznamenává pohyb člověka nebo zvířete. Jde tedy o tepelný pohyb, nebudete mít sto fotografií pohybu trávy ve větru a podobně.

Čidlo tak nepracuje jen na pohybu, ale také na teplotních změnách. Můžete tedy díky malé krabičce monitorovat pohyb zvířat ve vašem okolí. Skvěle také slouží pro zabezpečení objektů a také ostraze. Jste přes celý den v práci? Šikovně umístěná krabička může odhalit, kdo se v okolí vašeho domu pohybuje a také to, co tam vlastně dělá. Snímky se ukládají na SD kartu, kterou poté vytáhnete a snímky uložíte do notebooku.

Novější modely fotopasti také mohou posílat snímky rovnou na e-mail nebo formou MMS zpráv, takže víte takřka ihned, co se na místě, které potřebujete sledovat, děje a v případě potřeby i zasáhnout. Díky této malé krabičce budete mít neustálou kontrolu nad vším, nad čím potřebujete. Jednoduše, bez nutnosti velkých investic do bezpečnostních kamer.