Tipy & rady

Kupujte dětem jen lehká dětská kola a jezděte s nimi

Spousta rodičů si zoufá, že jejich děti nechtějí dělat nic jiného, než koukat do tabletu, mobilu nebo obrazovky PC. Aby děti bavilo, co bychom si my, rodiče přáli, je potřeba jim to ukázat a dělat to s nimi. Jednoduše nefunguje vést dítě např. k cyklistice, ale přitom mu ukazovat, že my sami ji nemáme rádi a raději sedíme u TV, ležíme, hrajeme hry… Chcete-li dítě motivovat ke sportu, kupte mu lehké dětské kolo a vydejte se spolu na kratší výlety po okolí s cílem, kde vás bude něco čekat.

Proč kupovat dětem lehká dětská kola?

Motivaci, jak dítě dostat ven, bychom měli. S vámi a tam, kde vás čeká odměna v podobě zajímavého místa, restaurace, rodiny, např. babičky s dědou, kamarádů, projížďka na koni… Aby děti k cyklistice tíhly, je ale nutné i to, aby měly správná dětská kola. V obchodních řetězcích, kde jsou kola dostupná spolu s jídlem, nářadím, hrnky a kde čím jiným, najdete většinou nevhodné typy. Jsou sice levné, ale pro malé děti nevhodné. Jsou totiž těžké. I 2x těžší, než dítě. Představte si sami, že byste jezdili na kole, které je 2x či 2,5xtěžší, než vy. 

Lehká dětská kola ratolesti hravě vytáhnou z příkopu, vytlačí do kopečka nebo schodů, přejedou hrboly tak, že kolo vedou… Pokud je kolo těžké, dítku může při chůzi i padat a může být pro něj těžké jej zvedat. To ho od ježdění může nadobro odradit.

Dětská kola a správná velikost

Také je nutné, aby kolo odpovídalo výšce dítěte. Aby výrobci usnadnili výběr, můžete vybírat i podle věku dětí. Např. dětské kolo 16“ je určeno pro děti ve věku od 4 – 6 let. Pokud víte, jakou barvu má dítě rádo a kolo bude překvapením k narozeninám či jiné příležitosti, neexperimentujte a vyberte model v dané barvě. Je důležité, aby se dítku kolo vzhledem líbilo, to, zda se barevně líbí vám, je druhořadé. To platí u dětí menších i větších. Dopřejte jim výběr dle jejich vkusu.

Krásná, kvalitní, cenově dostupná a vyzkoušená dětská kola pro tříleté, desetileté i patnáctileté děti, najdete na Bikero.cz. Nechybí odrážedla, cyklo oblečení pro děti, helmy a vše další. Pojďte si vybrat a nechte si poradit s výběrem. Budete jistě spokojeni.