Ostatní

Trápí vás špatná akustika v místnosti? Řešením mohou být melaminové desky

Velké sály a kanceláře jsou skvělé pro kolektivní práce, přednášky, zasedání a další činnosti pro mnoho lidí. Velkým problémem velkých místností je ozvěna. Když slyšíte její dozvuk, vzniká šum, který ruší a je nepříjemné ho poslouchat. Zajisté už jste se s tím mnohokrát setkali. Lidé sedící v zadní části sálu mnohdy nemohou správně slyšet, co přednášející říká. Řešení je ovšem snadné a dokonce není ani drahé.

Využijte melaminové desky a akustickou pěnu

Melaminové desky jsou lehoučké porézní desky, které mají vynikající akustické vlastnosti. Obvykle se aplikují na strop a zabrání vzniku ozvěny. Efektem následně je, že je hlas přednášejícího slyšen čistě a bez zbytečného šumu. Ať už jde o třídu ve škole nebo o kancelář, instalace melaminových desek přinese mnohem příjemnější prostředí, ve kterém se každý bude cítit lépe. Melaminové desky nijak nezhorší vzhled místnosti, ale naopak ho mohou učinit ještě atraktivnější. Mohou mít vzhled čtvercových panelů, ale také může jít o kruhové panely. Snadno se nalepí na strop a rozdíl ihned poznáte. Inspirujte se videem níže.

Skvělou volbou je také akustická pěna, ta se využívá zejména tam, kde už akustická izolace je, aby se ještě více zlepšily akustické vlastnosti. Pokud vás zajímají možnosti, jak zlepšit akustiku v místnosti nebo jak zabránit šíření hluku do jednotlivých místností, navštivte portál Akusticka-pena.cz.

Najdete zde kompletní sortiment pro odhlučnění a lepší akustiku. Nechybí zde podrobný popis jednotlivých materiálů a rovněž návody, se kterými můžete tyto materiály svépomocí aplikovat. Bude to pro vás minimální investice, za kterou získáte skvělý efekt. Dokonce i slabá vrstva akustického materiálu umí doslova zázraky.