Inspirace

Jak vybrat správný typ čerpadla?

Potřebujete odčerpávat vodu ze studny, potoka nebo ze sklepa? Uvažujete o koupi čerpadla, které vám ulehčí mnoho práce a nevíte, který typ je pro vás ideální? Čerpadel existuje více druhů a před jejich koupí si odpovězte na několik otázek. Odkud budete vodu čerpat, jak často a jakou vodu budete čerpat? Podle těchto odpovědí správné čerpadlo rychle vyberete.

Ponorná čerpadla

Ponorné čerpadlo je vhodné pro přečerpávání vody z jedno ho místa na druhé. Tlaková ponorná čerpadla zvládnou vodu přečerpat z hlubokých studní a vrtů a je možné je kombinovat s tlakovými nádržemi. Čerpadla jsou ideální k využití na zavlažování nebo postřik. Nikdy se nesmí používat na odčerpávání splašků.

Čerpadla, která jsou určena přímo do vrtu nebo studny jsou často napojená na zavlažovací systémy v zemi.

Povrchová čerpadla

Jednou z výhod povrchových čerpadel je jejich snadná manipulace, protože, jak už název napovídá, jsou umístěná na povrchu. Povrchová čerpadla jsou ideální k zavlažování či postřiku zahrady. Lze je kombinovat s tlakovou nádrží.

Kalové čerpadlo

Na odsávání splašků ze žump a septiků, nečistot, zahradních rybníčků a sklepů je ideální kalové čerpadlo. Kalové čerpadlo vybírejte podle míry znečištění. Kalová čerpadla si poradí i s tuhými částmi znečištění.

Domácí vodárny

Specifickou skupinou na odčerpávání vody a její následné využití je domácí vodárna, která zajistí čistou pitnou vodu pro váš dům. Součástí domácí vodárny je zpravidla je povrchové nebo ponorné čerpadlo (záleží na zdroji vody), tlaková nádoba a tlakový spínač. Domácí vodárnu lze napojit na domácí vodovod a obyvatelé již nejsou vůbec závislí na veřejném vodovodu.

Vybírejte pečlivě

Výběr čerpadla neunáhlete a raději vsaďte na kvalitu. Na webových stránkách voda-janek se dočkáte nejen kvalitních čerpadel a dalšího zboží, ale také profesionálního poradenství a záručního a pozáručního servisu.