Inspirace

Zima se blíží, připravte na to své auto!

Venku už začíná být nevlídné počasí, babí léto asi definitivně skončilo. Podzim je v plném proudu a je v podstatě takovou přípravou na zimu. Sebe halíte do bund, které později měníte za teplejší, nechybí ani šál okolo krku a někdy to chce také čepici. Doma pouštíte topení, dáváte si teplý čaj a máte-li zahradu, snažíte se ji co nejrychleji připravit na příchod zimy. Podobnou péči věnujte také svému automobilu, protože i ten se potřebuje na zimní období řádně připravit. Je-li auto vaším každodenním přepravním společníkem, pak péči nezanedbejte.

Když se blíží zima

Neponechejte nic na náhodě a začněte již dlouho dopředu přemýšlet, co vše můžete pro auto před zimou udělat. Možná necháte auto projít generálkou, opravit, co se během léta nestihlo, pořádně jej uklidit také uvnitř, pořídit nemrznoucí směs, novou škrabku a další a další pomůcky. Tyto věci jsou víceméně na dobrovolnosti a individuální potřebě každého jednoho řidiče. Co musí dodržovat všichni bez rozdílu je zimní obutí automobilu.

Přesněji řečeno zimní gumy, které jsou řidiči povinni vlastnit a vybavit jimi svůj vůz. Ze zákona je povinnost v období od 1. listopadu do 31. března mít zimní pneumatiky, pokud je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza či je možné vzhledem k počasí a povětrnostním podmínkám předpokládat, že na pozemní komunikaci se může objevit souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Někteří řidiči přezouvají pro jistotu už prvního listopadu a odpadá tak moment překvapení a přeplněné autoservisy, jiný vyčkává, což se může stát osudným. PNEU OK je jednou z možností, kde zimní gumy bez problému pořídit. Kvalitně, s dlouhou výdrží a přesně pro váš vůz. Můžete si zde pořídit také alu kola či různé další doplňky, kterými svůj automobil zkrášlíte a dovedete k dokonalosti.