Tipy & rady

Vaporizéry nabízí možnost diskrétní inhalace bylin

Přemýšlíte o pořízení vaporizéru? Nevíte, co přesně vám užívání vaporizéru může přinést? Vaporizér je přístrojem, který slouží k inhalaci bylin a esenciální olejů, což může přinášet zajímavé spektrum výhod a účinků.

Inhalace bylin

Vaporizéry byly používány již v minulosti pro inhalaci bylin, ale měly většinou příliš velký rozměr. Dnes se vyrábí tzv. kapesní vaporizéry, přístroje, které dokáží na základě tepla vytvářet plynné skupenství z bylin a esenciálních olejů. Vy tak účinné látky z bylin vdechujete a užíváte si jejich účinků. Vaporizéry se používají v aromaterapii i klasické medicíně.

Byliny

K vaporizaci se používají nejrůznější byliny a esenciální oleje z nich. Využívána je například šalvěj, heřmánek, máta, meduňka, ale také konopí. Odpařené páry z bylin se vdechují přímo do plic, jelikož páry vycházejí z vaporizérů jsou chladné. Bylina ve vaporizéru nikdy nehoří, ale jen se zahřívá a odpařují se z ní účinné látky. Nevznikají karcinogenní dehty, ani oxid uhelnatý či uhličitý.

Pestrý výběr

V nabídce dnes můžete nalézt řadu různých vaporizérů, které se odlišují svým vzhledem, funkcemi, ale samozřejmě také cenou. Záleží jen na vás, k čemu přesně chcete vaporizér používat, jak často a kolik do něj tedy budete chtít investovat.

Funkce vaporizéru

Vaporizéry vám nabízí různé funkce a doplňky. Některé vaporizéry mají jen několik stupňů k nastavení teploty, jiné nabízí možnost libovolného nastavení teploty v daném rozmezí. Zakoupit můžete vaporizéry s LCD displejem, nádobkou na byliny, ale také esenciální oleje. Vaporizéry se odlišují i svým materiálem, ze kterého jsou vyrobeny či odolností a výdrží baterie. Zaujmout vás může samozřejmě také design daného vaporizéru. Vaporizér může posloužit také jako zajímavý dárek.