Inspirace

Víte, jaké výhody nabízejí pracovní portály?

Internet je v současné době velký pomocníkem při hledání práce. Nabízí hned několik možností, kde práci hledat. Jednou z nich jsou inzertní servery, další pak pracovní portál. Mezi jeho výhody patří snadná dostupnost, rychlost, široká nabídka volných pracovních míst, pravidelná aktualizace inzerátů, možnost vyhledávat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Veškeré služby, které pracovní portál nabízí uchazečům o zaměstnání, jsou bezplatné. Mezi nevýhody by mohla patřit horší orientace při vyhledávání kvalitních pracovních portálů a s tím spojená ztráta času.

Jak si vybrat ten správný pracovní portál?

Vzhledem k tomu, že pracovních portálů je velké množství, je potřeba si mezi nimi vybrat. Podle jakých kritérií však vybrat ten správný? Především je to množství firem, které na portálu inzerují svoje nabídky. Další důležité hledisko je pravidelná aktualizace volných pracovních míst. Velmi významné jsou též doplňkové služby, které portály nabízejí. Mezi tyto služby patří pomoc při sepisování životopisu či motivačního dopisu takovým způsobem, který zaujme personalisty, jež vás pozvou k pracovnímu pohovoru. Od věci není ani design stránek. Pokud je portál kvalitní, dokáže uspokojit požadavky těch, kteří volná pracovní místa nabízejí i těch, kteří je hledají.

Mezi přehledné pracovní portály patří pracovní portál hitprace.

Pokud nechcete ztrácet čas procházením pracovních nabídek, můžete využít “hlídacího agenta”.

Co je a jak funguje hlídací agent?

Hlídací agent za vás pohlídá nabídky práce, které jsou vhodné právě pro vás. Mohou to být volná místa HPP, zkrácený úvazek nebo třeba brigáda.

Zadáte svoji e-mailovou adresu, přednastavíte si četnost a výběr zasílaných nabídek a to pomocí jednoduchého formuláře a pak již jen stačí kontrolovat e-mailovou schránku, do níž vám budou zasílány pouze inzeráty, které jsou vygenerovány podle vašich požadavků.